Berlinale screenings for Saturday, Feb. 7

Empty

FESTIVAL SCREENINGS

9:30 Little Soldier, Denmark, 100 mins, Competition, Friedrichstadtpalast Berlin (E); Love Exposure, Japan, 237 mins, Forum, CineStar8 (E)

10:30 Mamma Moo & Crow, Sweden-Germany-Hungary, 78 mins, Generation Kplus, Zoo Palast 1 (E); North, Norway, 78 mins, Panorama Special, CinemaxX 7 (E)

11:00 I Know You Know, U.K.-Germany, 81 mins, Generation 14plus, Babylon Berlin Mitte; The Optimistic Tragedy, USSR (1963), 108 mins, Retrospective, International (E)

11:30 Dr. Aleman, Germany, 102 mins, German Cinema (with accreditation only), CinemaxX 1 (E)

12:00 The Reader, U.S.-Germany, 119 mins, Out of Competition, Friedrichstadtpalast Berlin (D); The Yes Men Fix the World, U.S., 85 mins, Panorama Dokumente, CineStar 7; Episode 1: Sense of Architecture Filmprogramm + Buchprasentation, Austria-Germany, 168 mins, Forum expanded, Hamburger Bahnhof--Museum fur Gegenwart
13:00 It's Not Me, I Swear!, Canada, 110 mins, Generation Kplus, Zoo Palast 1 (E); The Fish Child, Argentina-Spain-France, 96 mins, Panorama Special, CinemaxX 7 (E); Distance, Germany, 84 mins, Perspektive Deutsches Kino, Colosseum 1 (E); The Exploding Girl, U.S., 79 mins, Forum, Cubix 7 (D); Slow Summer, Austria, 83 mins, Forum, Arsenal 1 (E)

13:30 Krabat, Germany, 120 mins, German Cinema (with accreditation only), CinemaxX 1 (E)

14:00 The One Man Village, Lebanon, 86 mins, Forum, Delphi Filmpalast (E); Pedro, U.S., 93 mins, Panorama Special, International (E)

14:30 Human Zoo, France, 110 mins, Panorama, Cubix 9 (E); Marin Blue, U.S., 77 mins, Forum, CineStar 8 (D); Miao Miao, Hong Kong-Taiwan, 83 mins, Generation 14plus, Babylon Berlin Mitte (E); Kashmir: Journey to Freedom, U.S.-Israel, 72 mins, Panorama Dokumente, CineStar 7 (E)

15:00 Unmistaken Child, Israel, 102 mins, Panorama Dokumente, Colosseum 1 (E); Little Soldier, Denmark, 100 mins, Competition, Friedrichstadtpalast Berlin (E); The Day After, South Korea, 88 mins, Forum, Cubix 7 (E); Araya, Venezuela-France, 82 mins, Forum, Arsenal 1 (E)

15:30 Lulu & Jimi, Germany, 95 mins, German Cinema (with accreditation only), CinemaxX 1 (E); The Other Bank, Georgia-Kazakhstan, 90 mins, Generation Kplus, Zoo Palast 1 (E)

16:00 Berlinale Shorts III -- 26.4, Renovare, Diagnoz, Contre-Jour, Trip to the Wound, The Island -- CinemaxX 6 (E)

16:30 About Elly, Iran, 119 mins, Competition, Berlinale Palast (D); Unmade Beds, U.K., 93 mins, Generation 14plus, CinemaxX 3 (E)

16:45 Burrowing, Sweden, 76 mins, Forum, CineStar 8 (E)

17:00 All Around Us, Japan, 140 mins, Panorama Special, Cubix 9 (E); The Casuarina Cove, Singapore, 19 mins, Panorama Supporting Film, End of Love, Hong Kong-China, 95 mins, Panorama Special, International; I'm Gonna Explode, Mexico, 106 mins, Generation 14plus, Babylon Berlin Mitte (E); When You're Strange, U.S., 88 mins, Panorama Dokumente, CineStar 7 (D)

17:30 A Woman In Berlin, Germany-Poland, 131 mins, German Cinema (with accreditation only), CinemaxX 1 (E); Little Soldier, Denmark, 100 mins, Competition, Urania (D); The End of the Pig Is the Beginning of the Sausage, Germany, 22 mins, Panorama Supporting Film, Comrade Couture, Germany, 84 mins, Panorama Dokumente, Cubix 7; Lunch Break, U.S., 83 mins, Forum expanded, Arsenal 1; Berlinale Shorts V -- Good Will, Laitue, The Sea, The Prince, Vostok, Mama, L'Chaim -- Colosseum 1 (E)

17:45 A North Chinese Girl, China, 81 mins, Panorama, CineStar 3 (E)

18:00 Ricky, France-Italy, 90 mins, Competition, Friedrichstadtpalast Berlin (E); Berlin-Ecke Bundesplatz "Die Kopcke Bande," Germany, 89 mins, Berlinale Special, Cosima (E); Tre Puccini, 19 mins total, Forum expanded (free entrance), Arsenal 2

19:00 Welcome, France, 116 mins, Panorama Special, Zoo Palast 1 (E); Can Go Through Skin, Netherlands, 97 mins, Forum, Delphi Filmpalast (E); The Happiest Girl in the World, Romania-Netherlands, Forum, CineStar 8 (E); After Winter Comes Spring, German Democratic Republic 1988, 115 mins, CinemaxX 8 (E)

19:30 My Suicide, U.S., 105 mins, Generation 14plus, Babylon Berlin Mitte; Fly, Germany, 25 mins, To Each His Own, Germany, 45 mins, Perspektive Deutsches Kino, CinemaxX 3 (E); Rachel, France-Belgium, 100 mins, Forum, CinemaxX 4 (E); Storm, Germany-Denmark-Netherlands, 110 mins, Competition, Berlinale Palast (D, E)

19:45 War and Peace (Parts 3+4), USSR 1962-67, 185 mins, Retrospective, International (E)

20:00 Green Waters, Argentina, 89 mins, Forum, Cubix 9 (E); Encirclement, Canada, 160 mins, Forum, Arsenal 1 (E); War and Love In Kabul, Germany, 87 mins, Panorama Dokumente, CineStar 7 (E); Defamation, Israel-Austria, 93 mins, Forum, Colosseum 1 (E); Ricky, France-Italy, 90 mins, Competition, Urania (D); Ghosted, Germany-Taiwan, 89 mins, Panorama, CinemaxX 7 (E)

20:15 Russia 88, Russia, 104 mins, Panorama, CineStar 3 (E); Lemon Tree, Israel-Germany-France, 106 mins, 10 Years of Panorama, Cubix 8 (E); Alone, Spain, 98 mins, 10 Years of Panorama, Cubix 7 (E)

20:30 Distance, Germany, 84 mins, Perspektive Deutsches Kino, CinemaxX 1 (E)

21:00 John Rabe, Germany-France-China, 134 mins, Berlinale Special Gala, Friedrichstadtpalast Berlin (E); Ecke Bundesplatz "Mutter und Tochter," Germany, 89 mins, Berlinale Special, Cosima (E)

21:30 The Beast Stalker, Hong Kong-China, 111 mins, Forum, Delphi Filmpalast (E)

21:45 Just Walking, Spain-Mexico, 129 mins, Panorama Special, Zoo Palast 1 (E);
Adam Resurrected, U.S.-Germany-Israel, 102 mins, Berlinale Special, Cinema
Paris (D)

22:00 Patton (restored version of 2003), U.S., 170 mins, Retrospective, CineStar 8;
Berlinale Shorts IV, CinemaxX3 (E)

22:15 The Blue Generation, Indonesia, 90 mins, Forum, CinemaxX 4 (E); Mental, Japan, 135 mins, Forum, Cubix 9 (E)

22:30 The Reader, U.S.-Germany, 119 mins, Out of Competition, Urania (D); The High Life, Canada, 80 mins, Panorama, CinemaxX 7; Fucking Different Tel Aviv, Germany-Israel, 94 mins, Panorama, Colosseum 1 (E); In the Electric Mist, France-U.S., 117 mins, Competition, Berlinale Palast (D); An Englishman In New York, U.K.-U.S., 74 mins, Panorama Special, Cubix 7 & 8; Queer Sarajevo Festival 2008, Gevald, and City of Borders, 113 mins total, Panorama Supporting Film, CineStar 7; Terra Madre, Italy, 78 mins, Berlinale Special, Babylon Berlin Mitte (E)

22:45 Skirt Day, France-Belgium, 87 mins, Panorama, CineStar 3 (E)

MARKET SCREENINGS

8:30 Kill Daddy Good Night, Germany-Austria-France, 117 mins, Celluloid Dreams, CineStar 2

8:45 Cape No. 7, Taiwan, 129 mins, Good Films Workshop, CinemaxX 8

9:00 Gigantic, U.S., 97 mins, Fortissimo Films, CineStar 6; The Assistants, U.S., 100 mins, Bogeydom Licensing, Marriott 3; U-900, Germany, 99 mins, Telepool GmbH, CinemaxX 3; Prima Primavera, Hungary-U.K., 90 mins, EastWest FilmDistribution, CinemaxX Studio 19; December Heat, Estonia, 92 mins, NonStop Sales AB, CinemaxX Studio 11; Mum & Dad, U.K., 90 mins, High Point Films, Martin-Gropius-Bau Kinosaal; Poppy Shakespeare, U.K., 89 mins, ContentFilm International, CineStar 4; Kangamba, Cuba, 97 mins, ICAIC, Marriott 2; Leaving Barstow, U.S., 88 mins, Cinemavault, CinemaxX Studio 17; Arlen Faber, U.S., 95 mins, Elle Driver, CinemaxX Studio 13; Street Fighter, U.S., 95 mins, Hyde Park International, CinemaxX Studio 15; Ricky Rapper, Finland, 79 mins, Delphis Films, CinemaxX 4; Gigantic, U.S., 97 mins, Fortissimo Films, CineStar 6; Mum & Dad, U.K., 90 mins, High Point Films, Martin-Gropius-Bau Kinosaal

9:30 Turtle: The Incredible Journey, U.K., 80 mins, Sola Media GmbH, CinemaxX 1; Fifty Dead Men Walking, U.K., 115 mins, HandMade Films International, CinemaxX 6; The Frost, Spain-Norway, 103 mins, DeA Planeta, Parliament; Little Soldier, Denmark, 100 mins, TrustNordisk, Friedrichstadtpalast Berlin; Moon, U.K., 96 mins, Independent Film, Arsenal 2; Victoria Day, Canada, 87 mins, EOne Films International, CineStar 5; The Eagle Hunter's Son, Germany-Sweden, 97 mins, Bavaria Film International, CinemaxX Studio 18; Frankie, the Womanizer, Czech Republic, 83 mins, Intramovies Comedy, CinemaxX Studio 14; Legal Aide, France, 91 mins, Bac Films, CinemaxX Studio 16; Goodbye Solo, U.S., 91 mins, Memento Films International, CineStar 7; Louise-Michel, France, 94 mins, Funny Balloons, CinemaxX 2; Secrets of State, France, 100 mins, UGC International, CinemaxX Studio 12

10:30 Mamma Moo & Crow, Sweden-Germany-Hungary, 78 mins, Svensk Filmindustri, Zoo Palast 1; North, Norway, 78 mins, Memento Films International, CinemaxX 7; A Pain in the Ass, France, 95 mins, TF1 International, CinemaxX 4

10:45 Camino, Spain, 120 mins, Wild Bunch, CineStar 4; Katia's Sister, Netherlands, 85 mins, Media Luna Entertainment GmbH, CinemaxX Studio 19; Amalia: The Movie, Portugal, 127 mins, Goldcrest Independent, CinemaxX Studio 15; Humboldt County, U.S., 96 mins, Visit Films, Marriott 2; The Sniper, China, 90 mins, Media Asia Distribution, CineStar 2; Mt. Tsurugidake: Promo Reel, Japan, 30 mins, Toei Co., CinemaxX Studio 17

10:50 Red Riding 1974, U.K., 102 mins, StudioCanal, CinemaxX 8

11:00 In the Loop, U.K., 109 mins, Protagonist Pictures, CinemaxX 9; Winter Silence, Netherlands-Switzerland, 70 mins, Holland Film, Marriott 3; Spiral, Mexico, 90 mins, Mexican Film Institute (IMCINE), CinemaxX Studio 13; Bad Day, U.K., 98 mins, Center Film Sales, Martin-Gropius-Bau Kinosaal; For a Moment, Freedom, France-Austria, 110 mins, Les Films du Losange, CinemaxX Studio 11; I Know You Know, U.K.-Germany, 81 mins, The Little Film Co., Babylon Berlin Mitte

11:15 Someone I Loved, France, 99 mins, SND-Groupe M6, CinemaxX 2; The Shortcut, U.S., 100 mins, Lightning Entertainment, CineStar 5; The Only Good Indian, U.S., 114 mins, TLC Films, CinemaxX Studio 18

11:30 The Baby Formula, Canada, 82 mins, Grindstone Media, CinemaxX Studio 17; Lake Mungo, Australia, 89 mins, Arclight Films/Darclight/Easternlight, CinemaxX Studio 16; Dr. Aleman, Germany, 102 mins, Telepool GmbH, CinemaxX 1; Black, France, 115 mins, Wide Management, Parliament; Meet the Elisabethz, France, 90 mins, Other Angle Pictures, CinemaxX Studio 12; The Dukes, U.S., 96 mins, Vision Films/Vision Music, Arsenal 2

11:45 Buick Riviera, Croatia-Germany, 86 mins, Bavaria Film International, CinemaxX 6

12:00 The Yes Men Fix the World, U.S., 85 mins, Cinetic Media, CineStar 7

12:15 Big Fan, U.S., 102 mins, Schreck Rose Dapello Adams & Hurwitz, Marriott 3

12:30 The Open Road, U.S., 91 mins, Odd Lott International, CinemaxX Studio 19; Mary and Max, Australia, 92 mins, Icon Entertainment International, CinemaxX 3; Deadline, Malaysia-U.S., 89 mins, Epic Pictures Group, Marriott 2; A French Gigolo, France, 104 mins, Gaumont, CineStar 2

12:45 My Only Sunshine, Turkey-Greece-Bulgaria, 121 mins, Atlantik Film, dffb-Kino; Sex, Party and Lies, Spain, 107 mins, Latido Films, CinemaxX 8; The City of Your Final Destination, U.S., 120 mins, Hyde Park International, CineStar 1; Plastic City, Brazil-Japan-China, 95 mins, Celluloid Dreams, CinemaxX Studio 13

12:50 Virus Undead, Germany, 93 mins, NonStop Sales AB, Marriott 1

13:00 $9.99, Israel-Australia, 78 mins, Fortissimo Films, CineStar 6; The Fish Child, Argentina-Spain-France, 96 mins, MK2, CinemaxX 7; Glowing Stars, Sweden, 90 mins, Delphis Films, CinemaxX 4; Henry of Navarre, Germany, 20 mins, Bavaria Film International, CinemaxX Studio 17; The Greatest, U.S., 100 mins, Kimmel International, CinemaxX 9; Firaaq, India, 100 mins, Wide Management, CinemaxX Studio 11; The Necessities of Life, Canada, 102 mins, EOne Films International, CineStar 4; Butterfly Effect Revelation, U.S., 105 mins, Film Bridge International, CinemaxX Studio 14; I Love You Phillip Morris, U.S.,
102 mins, EuropaCorp, Martin-Gropius-Bau Kinosaal

13:15 A Woman's Way, Greece, 113 mins, Films Distribution, CinemaxX Studio 12; Mercy, U.S., 85 mins, IM Global, CinemaxX Studio 18; Mai Mai Miracle, Japan, 95 mins, Shochiku Co., CineStar 5; Happy New Year, Switzerland, 94 mins, T&C Film AG, CinemaxX 2

13:30 Krabat, Germany, 120 mins, Bavaria Film International, CinemaxX 1; With a Little Help From Myself, France, 92 mins, Kinology, Arsenal 2; La Boheme, Austria-Germany, 109 mins, Beta Cinema, CinemaxX Studio 16; Zift, Bulgaria, 92 mins, MonteCristo International, CinemaxX Studio 17

13:45 Bang-Bang Wedding, Greece, 89 mins, Greek Film Center, Parliament

14:10 Blood of the Losers, Italy, 108 mins, The Little Film Co., CinemaxX 3

14:15 Big River Man, U.S., 100 mins, Salt, Marriott 3; Lala Pipo, Japan, 94 mins, Nikkatsu Corp., Marriott 2

14:30 Miao Miao, Hong Kong-Taiwan, 83 mins, Fortissimo Films, Babylon Berlin Mitte; Kashmir: Journey to Freedom, U.S.-Israel, 72 mins, Cinephil-Distribution and Co-Productions; CineStar 7; The Hanged Man, Spain, 114 mins, KWA Kevin Williams Associates, CinemaxX Studio 19; Wild Horse From Shangri-la, China, 83 mins, Golden Network Asia, CineStar 2; The Age of Stupid, U.K., 89 mins, Celluloid Dreams, Marriott 1; Yuppi Du, Italy, 120 mins, Adriana Chiesa Enterprises, CineStar 6


14:45 Ricky, France-Italy, 90 mins, Le Pacte, CinemaxX 8; Gnomes and Trolls, Sweden, 75 mins, NonStop Sales AB, CinemaxX Studios 18; The Wedding Song, France, 100 mins, Pyramide International, CinemaxX Studio 13; Nowhere Promised Land, France, 94 mins, Roissy Films, CinemaxX Studio 15

15.00 The Killing Room, U.S., 93 mins, ContentFilm International, CineStar 4; A Boyfriend for My Wife, Argentina, 96 mins, FilmSharks International, CineStar 1; Paper Soldier, Russia, 120 mins, Elle Driver, CinemaxX 2; At Any Second, Germany, 99 mins, Bavaria Film Internationa, CinemaxX 4; Unmistaken Child, Israel, 102 mins, Fortissimo Films, Colosseum 1; Little Soldier, Denmark, 100 mins, TrustNordisk, Friedrichstadtpalast Berlin; Once Upon a Time in Rio, Brazil, 117 mins, Vereda Filmes, CinemaxX Studio 11; Splintered, U.K., 100 mins, High Point Films, Martin-Gropius-Bau Kinosaal; Pathe Promo Reel, U.K.-France, 100 mins, Pathe Pictures International, CineStar 5; Mekano, Egypt, 108 mins, Arabia Cinema Production & Distribution, dffb-Kino

15.15 Loft, Belgium, 118 mins, The Works International, Arsenal 2; Instructor Schmidt, Germany, 92 mins, Action Concept GmbH, CinemaxX Studio 17

15.30 Lulu & Jimi, Germany, 95 mins, Beta Cinema, CinemaxX 1; The Other Bank, Georgia-Kazakhstan, 90 mins, Georgian National Film Center, Zoo Palast 1; Where God Left His Shoes, U.S., 100 mins, Cinemavault, CinemaxX Studio 16; The Seamstress, Canada, 85 mins, Fabrication Films, Parliament; The World Unseen, U.K.-South Africa, 94 mins, Enlightenment Film, CinemaxX Studio 12

16.00 Staten Island, U.S.-France, 96 mins, EuropaCorp, CineStar 2; Inconceivable, U.K., 105 mins, New Films International, Marriott 3; Fresh: New Films From Serbia, Serbia, 90 mins, Film Center Serbia, Marriott 2

16.15 Mamma Moo & Crow, Sweden-Germany-Hungary, 78 mins, AB Svensk Filmindustri, CinemaxX Studio 18; Wild Bunch Promo Reels, France, 90 mins, Wild Bunch, Marriott 1

16.30 Unmade Beds, U.K., 93 mins, Protagonist Pictures, CinemaxX 3; Tengri: Blue Heaven, France-Germany, 104 mins, Atrix Films GmbH, CinemaxX Studio 15; Change of Plans, France, 100 mins, StudioCanal, CinemaxX 8; Antique, South Korea, 109 mins, Fine Cut Co., CinemaxX Studio 14; About Elly, Iran, 119 mins, n/a, Berlinale Palast

16.45 No-do, U.S.-Spain, 120 mins, Lightning Entertainment, CinemaxX Studio 13; The Letter for the King, Netherlands, 108 mins, Delphis Films, CinemaxX 4

17.00 Soul Power, U.S., 93 mins, Celluloid Dreams, dffb-Kino; The Last Applause: Tango Stories in Buenos Aires, Germany-Japan-Argentina, 88 mins, Atrix Films GmbH, CinemaxX Studio 19; Dark Streets, U.S., 84 mins, AV Pictures, CineStar 6; Heaven's Door, Japan, 106 mins, Asmik Ace Entertainment, CineStar 4; Harrison Montgomery, U.S., 95 mins, Cinemavault, CinemaxX Studio 17; Blood and Bone, U.S., 90 mins, CMG-Cinema Management Group, Martin-Groupius-Bau Kinosaal

17.15 Tonight, France-Germany-Portugal, 120 mins, Alfama Films, CinemaxX 2; Eden, Ireland, 85 mins, High Point Films, CinemaxX Studio 11

17.30 A Woman in Berlin, Germany-Poland, 131 mins, Beta Cinema, CinemaxX 1; White Lightnin', U.K.-U.S.-Croatia, 90 mins, Salt, CinemaxX 10; Little Soldier, Denmark, 100 mins, TrustNordisk, Urania; Empty Nest, Argentina-Spain-France-Italy, 91 mins, Bavaria Film International, CinemaxX Studio 12; Mr. Bones 2: Back From the Past, South Africa-India, 101 mins, Arclight Films/Darclight/Easternlight, CinemaxX Studio 16

17.40 Only, Canada, 74 mins, Horizon Motion Pictures, Marriott 2

17.50 Films Distribution Promo Reel, France, 30 mins, Films Distribution, CinemaxX Studio 18

18.00 Ricky, France-Italy, 90 mins, Le Pacte, Friedrichstadtpalast Berlin; On the Way to School, Turkey-Netherlands, 81 mins, Fortissimo Films, Marriott 1; Fireball, Thailand, 90 mins, Golden Network Asia, CineStar 2; The Jerk Theory, U.S., 93 mins, Epic Pictures Group, Marriott 3

18.30 Spring 1941, Israel-Poland, 97 mins, Shoreline Entertainment, CineStar 5; Bride Flight, Netherlands, 130 mins, Beta Cinema, CineStar 6; Tears of April, Finland-Germany-Greece, 116 mins, Wide Management, CinemaxX Studio 19; Seven Days, France-Israel, 103 mins, Other Angle Pictures, CinemaxX Studio 15; Nanayo, Japan, 90 mins, Open Sesame Co., CinemaxX Studio 18

18.45 Give Me Your Hand, France-Germany, 80 mins, Wide Management, CinemaxX Studio 11; The Blind Sunflowers, Spain, 98 mins, Sogepaq, CinemaxX Studio 14

19.00 Because We Were Born, France-Brazil, 97 mins, UMedia, CinemaxX Studio 13; Can Go Through Skin, Netherlands, 97 mins, Films Boutique, Delphi Filmpalast; Five Days Without Nora, Mexico, 92 mins, Latinofusion, Parliament; The Happiest Girl in the World, Romania-Netherlands, 100 mins, Films Boutique, CineStar 8; The Dark Lurking, Australia, 96 mins, MultiVisionnaire Pictures, CinemaxX Studio 17; Fish Story, South Korea, 112 mins, CJ Entertainment, Marriott 2; Welcome, France, 116 mins, Films Distribution, Zoo Palast 1; Princess Ka'iulani, U.K.-U.S., 130 mins, ContentFilm International, Martin-Groupius-Bau Kinosaal; Breathless, South Korea, 130 mins, Showbox/Mediaplex, CineStar 1; Evil Angel, U.S., 123 mins, Arrow Entertainment, CineStar 4

19.15 Un homme et son chien, France, 90 mins, Coach 14, CinemaxX Studio 12

19:30 Rachel, France-Belgium, 100 mins, UMedia, CinemaxX 4; Red Riding 1983, U.K., 103 mins, StudioCanal, CinemaxX Studio 16, My Life in Ruins, U.S., 98 mins, Echo Bridge Entertainment, CinemaxX 2; Storm, Germany-Denmark-Netherlands, 110 mins, TrustNordisk, Berlinale Palast; Paths of Ruin, Portugal, 111 mins, Real Ficcao, Marriott 1

19.45 La Milagrosa, Colombia-Mexico, 108 mins, FilmSharks International, CineStar 2; To the Top of the World, Portugal, 74 mins, Cine-Clube de Avanca, Marriott 3

20.00 Ricky, France-Italy, 90 mins, Le Pacte, Urania; Ghosted, Germany-Taiwan, 89 mins, m-appeal, CinemaxX 7; Defamation, Israel-Austria, 93 mins, Cinephil-Distribution and Co-Productions, Colosseum 1

20.45 Quiet Flows the Don: Part 2, Russia-U.S.-U.K., 90 mins, Filmexport Group, Parliament

21.00 John Rabe, Germany-France-China, 134 mins, Beta Cinema, Friedrichstadtpalast Berlin

21.45 Adam Resurrected, U.S.-Germany-Israel, 102 mins, Bleiberg Entertainment, Cinema Paris

22.15 Mental, Japan, 135 mins, Films Boutique, Cubix 9

22.30 High Life, Canada, 80 mins, Shoreline Entertainment, CinemaxX 7; Fucking Different Tel Aviv, Germany-Israel, Kristian Petersen Filmproduktion, Colosseum 1; In the Electric Mist, France-U.S., 117 mins, TF1 International, Berlinale Palast; An Englishman in New York, U.K.-U.S., 74 mins, n/a, Cubix 7&8 Interlocked
comments powered by Disqus